2018_08

Meditācijas retrīts “Šeit un tagad”

no 24. līdz 30. augustam. Jums ir iespēja piedalīties arī tikai nedēļas nogales retrītā no 24. - 26. augustam.

Norises vieta: Ķoņu pamatskola (vēst. Dīķeri)

Nometne sāksies, piektdien, 24. augustā, 19:30 ( Ierašanās no 18:00)

Nometne noslēgsies, ceturtdien, 30. augustā, 12:00. Vairāk lasiet sadaļā - pasākuma programma un skaidrojumi.

Mēs aicinām dalībniekus piedalīties no retrīta sākuma līdz noslēgumam. Ja jums ir īpaša situācija un jūs nevarat piedalīties visas dienas, tad atrakstiet mums. Mēs izvērtēsim situāciju un sniegsim jums individuālu atbildi.

Budisma prakses mērķis ir īstenot brīvību no ciešanām, vai patiesu laimi. Meditēšana var vest mūs cauri dažādiem laimes vai labklājības līmeņiem, ko dažkārt dēvē par „Trīskāršo svētību”.

Pirmā „svētība” rodas no ētiska un  morāla dzīvesveida ievērošanas, kad mēs ar skaidru apziņu piedzīvojam lielāku labklājības izjūtu, lielāku iekšēju harmoniju un saskaņu mūsu attiecībās ar ģimeni, draugiem, apkārtējiem un pasauli.

Otrā „svētība” nāk līdz ar izkoptu meditācijas praksi un īpaši dziļas meditācijas stāvokļu sasniegšanu. Šī laime ir atkarīga no prāta iemācīšanas saglabāt smalki noregulētu līdzsvaru starp piepūli un rāmumu. Meditācija, balstoties uz ētisku un morālu dzīvesveidu, apzinātību un koncentrēšanos, ļauj attīstīties smalkākiem labklājības stāvokļiem.

Trešais „svētības” līmenis ir Nirvāna, kas sniedz brīvības no ciešanām visdziļāko iespējamo pieredzi, kas nav atkarīga ne no kādiem nosacījumiem. Tā ir vislielākā laime.

Pilnīgā apzinātībā klātesot tagadnes mirklī, mēs īstenojam šo visaugstāko laimi. Būt pilnīgi klātesošam un  zinošam nozīmē apzināties to, kas patiesībā ir. Lielākajai daļai no mums tas ir grūti. Kā rakstījis dzejnieks T. S. Eliots: „Cilvēce nevar paciest ļoti daudz realitātes". Tomēr realitāte ir tas, kas patiesībā ir.

Piedalīšanās retrītā mums māca būt tuvāk tam, kas šobrīd ir, un tāpēc tuvāk atklāsmei, spējai piekļūt būtībai un  patiesai labklājībai, un labsajūtai. Retrītā tiek piedāvāti ideāli apstākļi, lai attīstītu šī brīža apzinātību un tās augli – atklāsmi.

Kā teikts „Dammapadā”: „Apzinātība (vai uzmanīgums) ir ceļš uz Nemirstību.”

 

Retrītu vadīs Niks Kerols, skolotājs no Apvienotās Karalistes, kas dzīvo laicīgu dzīvi, kurš vairākās Budisma tradīcijās ir meditējis gandrīz 45 gadus, galvenokārt Taizemes Teravādas budisma Meža tradīcijā. Daudzus gadus mācījies pie Adžana (Skolotāja) Samēdo, N. Kerolam ir cieša saikne ar Amaravati Budistu klosteri, kur viņš ir Angļu sangas (draudzes) fonda vadītājs un arī viens no galvenajiem skolotājiem ALBA (Amaravati laicīgo budistu apvienība), kuru viņš palīdzējis izveidot pirms apmēram 30  gadiem. Viņš dzīvo Londonā un strādā par konsultantu un psihoterapeitu, specializējoties attiecībās, psihoseksuālo problēmu un traumu risināšanā.

 

Ja esat izlēmuši piedalīties, tad lūdzam iepazīties ar pasākuma norises kārtību un nosūtīt mums ON-LINE pieteikuma anketu!

1. Pasākuma programma un skaidrojumi

2. PIETEIKUMA ANKETA

 

Dalības maksa: 150,00 EUR, no tās reģistrācijas maksa (neatgriežamā summa) 50,00 EUR ir jāiemaksā, lai tiktu reģistrēts jūsu pieteikums.

Rēģistrējoties jūs varat pārskaitīt arī visu dalības maksu uzreiz, varat arī pārskaitīt atlikušo atlikušo summu 100 EUR līdz 15. augustam. Kā arī jums ir iespēja samaksāt atlikušo summu 100 EUR nometnē uz vietas. (Bankas maksājumu kartes norises vietā neapkalpojam.)

Dalības maksa par nedēļas nogali: 48 EUR. Dotā dalības maksa vienlaicīgi ir arī reģistrācijas maksa. Jums ir jāiemaksā, lai tiktu reģistrēts jūsu pieteikums.

Dalības maksa sedz tikai jūsu uzturēšanās izdevumus un ēdināšanu, kā arī skolotāja ceļa izdevumus. Pasniedzējs, organizatori un tulki savu darbu veic brīvprātīgi un bez atalgojuma.

Ja vēlaties varat ziedot biedrībai lielāku summu nekā retrīta dalības maksa. Uzkrātie līdzekļi tiek izlietoti tam, lai uzaicinātu meditācijas skolotājus no tālākām zemēm, kur ceļa izdevumi ir lielāki, kā arī, lai atbalstītu tos dalībniekus, kuri nevar samaksāt pilnu retrīta dalības maksu.

LTBB biedrības rekvizīti

Latvijas Teravādas Budisma biedrība

Reģistrācijas numurs: 40008091614

Juridiskā adrese: Rīga, Sniedzes iela 13, LV-1015

SWEDBANK

SWIFT: HABALV22

IBAN: LV78HABA0551010398468

 

maksājuma uzdevumā jānorāda: Jūsu (retrīta dalībnieka) vārds, uzvārds, personas kods;

maksājuma mērķis: „ZIEDOJUMS” vai „RETRĪTS ĶOŅOS”

 

Sīkāka informācija/ organizatori:

Sandis K. Dūšelis: 26555761

 

PIETEIKTIES

Atsauksmes

Par šo pasākumu vēl nav saņemtas atsauksmes

Lai piedalītos domu apmaiņā, jums nepieciešams reģistrēties
Lietotājs:       Parole: