2016_8

Meditācijas retrīts ar Ajahn Ahimsako

Pastaigas meditācija

Retrīta laiks: 2016. gada 11.-14. augusts

Norises vieta: Ķoņu pamatskola (maršruts kartē), Ķoņu pagasts, Valmieras rajons

Ar patiesu prieku aicinām piedalīties meditācijas retrītā. Vai esat meditācijā iesācējs vai pieredzējis, retrīts ļaus atkāpties no ikdienas steigas un gūt tiešu, personisku pieredzi meditācijā un apzinātībā. Retrītā iekļautas meditācijas tehnikas gan sēžot, gan ejot un tradicionālie ķermeņa apzināšanās vingrinājumi. Visa retrīta laikā tiks ievērots klusums, bet ar atsevišķām diskusijām un jautājumiem skolotājam. Dienas laikā līdzsvarā būs kopējās prakses un sev veltāmais laiks, brokastis, pusdienas un vakara tēja. 

Iespējams, tas liksies izaicinoši, taču retrīts var kļūt par dzīves pagrieziena punktu, kas bagātinās Jūsu dzīvi.

 

Skolotājs

Ajahn Ahimsako

Retrītu vada Amaravati klostera mūks godājamais Ajahn Ahimsako. Skolotājs ir ordinējies kā bikkhu (budistu mūks) slaveno meditācijas meistaru Ajahn Chah un Ajahn Sumedho Taizemes meža mūku tradīcijā. Iepriekšējais retrīts Latvijā ar godājamo Ajahn Ahimsako norisinājās 2015. gadā. Skolotāja atvērtais un draudzīgais pasniegšanas stils un personīgais piemērs palīdzēs iesācējiem spert pirmos soļus apzinātības praksē un pieredzējušiem iespēju  padziļināt Budas mācības izpratni. Vairāk informācijas par skolotāju angļu valodā lasiet  šeit

 

 

Retrīta noteikumi

Retrīts noritēs tradicionālā teravādas budisma formā – nošķirtībā no sadzīves kņadas un ievērojot pilnīgu klusumu. Šajā retrīta:

1. Nekaitēšanas noteikums: tīši neatņemt dzīvību nevienai dzīvai būtnei.

2. Uzticamības noteikums: neņemt neko, kas nav dots, kas nepieder tev.

3. Šķīstības noteikums: atturēšanās no jebkādas seksuālas rīcības.

4. Pareizas runas noteikums: atturēšanās no melīgas, vai ļaunprātīgas runas (retrīta laikā - Godājamais Klusums).

5. Skaidruma noteikums: atturēšanās no apreibinošu dzērienu un vielu lietošanas.

6. Atsacīšanās noteikums: neēst pēc pusdienlaika. Retrītā tiks pasniegtas gardas veģetāras brokastis un pusdienas un pēcpusdienas tēja). Medicīnisku vai citu apsvērumu dēļ, skolotājs var pieļaut izņēmumus no šī noteikuma; lūdzu informējiet retrīta rīkotājus, ja Jums veselības dēļ ir nepieciešama speciāla diēta.

7. Atturēšanās noteikums: atturēšanās no izklaidēm, mūzikas klausīšanās, greznošanās.

8. Modrības noteikums: atturēšanās no pārāk lielas aizraušanās ar gulēšanu.

Šie noteikumi un it īpaši Godājamā Klusuma ievērošana ir būtiska retrīta daļa, kas palīdz nomierināt prātu, kļūt apzinātākiem, piedzīvot 'šeit un tagad'. Tāpēc aicinām būt laipniem pret sevi un citiem meditētājiem un sekot šiem noteikumiem!

 

Retrīta dienas kārtība 

Retrīta kārtība tiks precizēta retrīta laikam tuvojoties. Retrīts norisināsies pēc līdzīgas dienas kārtības, kāda tā bija iepriekšējā gadā. Ierašanās gan būs rīta pusē - ap 10:00. Retrīta nobeigums - vakarā.

 

Pieteikšanās ir beigusies

 

 

 

 

Atsauksmes

Par šo pasākumu vēl nav saņemtas atsauksmes

Lai piedalītos domu apmaiņā, jums nepieciešams reģistrēties
Lietotājs:       Parole: