—

Skolotāji Latvijā

LTBB garīgais padomdevējs un skolotājs no 1997.gada ir
Godājamais Teravādas Budisma skolotājs Luang Por Ajahn Viradhammo.

Godājamais Viradhammo ir dzimis Esslingen Vācijā 1947.gadā latviešu bēgļu ģimenē. Piecu gadu vecumā viņš kopā ar ģimeni pārcēlās uz Toronto Kanādā. Toronto Universitātē viņš studēja inženierzinātnes, bet vīlies akadēmiskajā dzīvē, 1969.gadā pārcēlās strādāt uz Vāciju. Vēlāk viņš dzīvoja Indijā, kur sastapās ar Budismu, kad satika Samaneru Bodhesako, kurš iepazīstināja viņu ar Godājamā Nanavira Thera rakstiem. Vēlāk viņš aizceļoja uz Taizemi, lai kļūtu par mācekli Wat Mahathat klosterī, un ordinējās Wat Pah Pong klosterī 1974.gadā. Viņš bija viens no pirmajiem iemītniekiem Wat Pah Nanachat klosterī Taizemē.

Ajahn Viradhammo

Pavadījis 4 gadus Taizemē, viņš atgriezās Kanādā apciemot ģimeni 1977.gadā. Tad sekoja Godājamā Skolotāja Ča (Ajahn Chah) aicinājums pievienoties viņa skolniekam Skolotājam Sumedo (Ajahn Sumedho) klosterī Hampstead Vihara Londonā. Nākamajos gados Godājamais Viradhammo piedalījās divu klosteru - Chithurst un Harnham, izveidošanā Lielbritānijā.

1985.gadā, sekojot Velingtonas Theravādas budistu asociācijas aicinājumam, viņš pārcēlās uz Jaunzēlandi, kur nodzīvoja 10 gadus un izveidoja Bodhinyanarama klosteri.

1995.gadā viņš devās uz Lielbritāniju, lai palīdzētu Skolotājam Ajahn Sumedho Amaravati klosterī un uzturējās tur 4 gadus pirms atkal atgriezās Jaunzēlandē. Patlaban Skolotājs Ajahn Viradhammo veido Tisarana budisma meža tradīcijas klosteri (Tisarana Buddhist Forest Monastery) Kanādas Austrumos.

Ajahn Viradhammo

Saikne ar Latviju Skolotājam Ajahn Viradhammo aizsākās 1996.gadā, kad viņš pirmo reizi apmeklēja savu vecāku dzimteni. Nākamajā gadā viņš bija aicināts mācīt meditāciju un budismu Latvijā organizētajā pirmajā meditācijas retrītā. Ajahn Viradhammo meditacijas retrītus ir vadījis Latvijā no 1997. gada līdz 2001. gada vasarai. Vairākos no tiem piedalījās un mācīja arī otrs godājamais skolotājs Ajahn Kusalo

Skolotāji Viradhammo un Kusalo

Šobrīd Skolotājs Ajahn Viradhammo uzturas Kanādā Tisarana klosterī un dodas uz dažādām pasaules valstīm, kurās ir aicināts mācīt meditāciju un budismu. Viņš turpina būt padomdevējs Budas mācības sekotājiem Latvijā un vienmēr laipni atbalsta mūsu aktivitātes.

Ajahn Viradhammo grāmata "The Stillness Of Being" (2005) (skat. angļu valodā)

Agrāko gadu runu audio ierakstus angļu valodā jūs varat noklausīties šeit!

Pēdējo gadu runu audio ierakstus angļu valodā jūs varat noklausīties šeit!

Foto